Hedersmedlemmar

År:

Namn:

Levnadsår:

1953

Yngve Laurell, Stockholm

1882 – 1975

1958

Ivar Hallberg, Tråvad

1887 – 1975

1967

Torsten Schmidt, Axvall

1908 – 1981

1969

Nils Axelsson, Valtorp

1900 – 1985

1969

Filip Engkvist, Skövde

1908 – 1995

1974

Anton Niklasson, Partille

1898 – 1975

1974

Torsten Edlund, Borås

1905 – 1974

1974

Ernst Hassel, Hasslerör

1897 – 1986

1974

Nils Stålberg, Vindeln

1900 – 1969

1974

Tore Brissman, Tibro

1914 – 1992

1978

Arne Ahlén, Skövde

1904 – 1991

1989

Olof Andersson, Karlsborg

1906 – 1995

1989

Artur Falk, Varnhem

1910 – 1994

1989

Olof Hultman, Axvall

1922 – 1999

1989

Lars Landegren, Borås

1918 – 2009

1991

Rune Blomberg, Tidaholm

1926 – 2015

1992

Sven Ingvar Heij, Mariestad

1921 – 2017

1995

Martin Sandelius, Åmål

1917 – 2000

1995

Yngve Carlsson, Skene

1909 – 1998

1995

Åke Andersson, Fjärås

1916 – 1997

1995

Allan Thörnqvist, Tumleberg

1914 – 2000

1998

Ivar Johansson, Bredsäter

1918 – 2006

2000

Ingemar Blomgren, Skövde

1915 – 2015

2000

Lars Buller, Alingsås

1930 – 2011

2000

Daniel Gullström, Lidköping

1916 – 2003

2000

Gustav Johansson, Mariestad

1909 – 2002

2000

Gustav Carlsson, Mjöbäck

1913 – 2007

2000

Ingvar Jansson, Älgarås

1922 – 2010

2000

Sven Olof Ohlsson, Lilla Edet

1930

2000

Ernfrid Johansson, Skara

1910 – 2000

2000

Ingemar Svensson, Tidan

1921 – 2004

2000

Karl Erik Göransson, Skara

1909 – 2000

2001

Erik Larsson, Kristinehamn

1916 – 2012

2001

Knut Gustafsson, Alingsås

1916 – 2012

2001

Tord Johansson, Bällefors

1935

2003

Bo Nordgren, Skövde

1927 – 2015

2004

Sten Johansson, Töreboda

1929 – 2005

2006

Gunnel Johansson, Hjo

1954

2006

Arne Elmgren, Torestorp

1941 – 2014

2006

Egon Andersson, Lidköping

1936 – 2013

2009

Anita Widell, Borås

1946

2009

Roland Widell, Borås

1926 – 2013

2009

Tage Larsson, Skövde

1922 – 2012

2013

Carl-Magnus Bengtegård, Vara

1946 – 2015

2014

Anders Brissman, Tibro

1956

2015

Karl Arne Bertilsson, Falköping

1941

2016

Karl Erik Eriksson, Mariestad

1940

2016

Åke Nykvist, Lidköping

1947

2017

Ola Wirtberg, Lerdala

1954

2018

Inger Johansson, Alingsås

1950

2018

Per Johansson, Alingsås

1947

2018

Uno Eliasson, Alingsås

1946

2018

Hans Kennemark, Sandhem

1965

2018

Mikael Pettersson, Tibro

1959

2018

Billy Lätt, Bö Norge

1956

2018

Jenny Gustafsson, Göteborg

1977